Wojewódzki Sztab Wojskowy w Katowicach

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
10 września 2021
I TURNIEJ UNIHOKEJA NA SZCZEBLU WSZW W KATOWICACH
W ramach współzawodnictwa sportowego Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Katowicach i podległych wojskowych komend uzupełnień w dniu 09 września 2021 r. na hali sportowej MOSiR w Mysłowicach przeprowadzone zostały pierwsze zawody w unihokeja.

Organizatorem zawodów była Wojskowa Komenda Uzupełnień w Katowicach.
Do rywalizacji sportowej przystąpiły reprezentacje z WSzW w Katowicach oraz podległych Wojskowych Komend Uzupełnień.

Podczas rywalizacji najwyższe miejsce na podium zajęła reprezentacja WKU w Tychach, II miejsce wywalczyła WKU w Gliwicach, a reprezentacja WSzW w Katowicach zdobyła III miejsce. W imieniu Szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Katowicach, Wojskowy Komendant Uzupełnień w Katowicach ppłk Andrzej KŁUŚ wręczył zwycięzcom puchary, medale i dyplomy.

Wszystkim uczestnikom mistrzostw serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i ducha walki, ale przede wszystkich za przestrzeganie zasad idei fair play. Szczególne podziękowania kierujemy do Śląskiej Ligii Unihokeja i drużyny UKS Gladiator 23, które zabezpieczyły zawody w niezbędny sprzęt sportowy, a na wspólnych treningach wprowadziły nas w tajniki tej dyscypliny.

Tekst: mjr Małgorzata Kobryń-Król
Zdjęcia: WKU w Katowicach, WSzW w Katowicach